Callister", Best Supporting Actress in a Movie/Miniseries. Cyberpunk 2077 Steam Release Date, What Is Pascal Dupuis Doing Now, Wake Up Time, England 2002 World Cup Squad, Is Sergio Aguero Married, Is Johari The Giraffe Pregnant, Dan Evans Aleah Williams, Cathy Payne Jockey, " /> Callister", Best Supporting Actress in a Movie/Miniseries. Cyberpunk 2077 Steam Release Date, What Is Pascal Dupuis Doing Now, Wake Up Time, England 2002 World Cup Squad, Is Sergio Aguero Married, Is Johari The Giraffe Pregnant, Dan Evans Aleah Williams, Cathy Payne Jockey, " />

Hon har även en roll i The Wolf of Wall Street (2013). Në vitin 2017, Milioti u shfaq në sezonin e katërt të spektaklit shkencor-shkencor Black Mirror si Nanette Cole në episodin "USS Callister". Cristin Milioti explains her journey so far on the final season of the show. [11] Në 2012 ajo u shfaq në disa këngë të albumit debutues të Glen Hansard Rhythm and Repose. [6] Ajo gjithashtu u shfaq në programe televizive si 30 Rock dhe filma të tillë si Greetings from the Shore. Cristin Milioti (* 16. srpna 1985, Cherry Hill, New Jersey, Spojené státy americké) je americká herečka a zpěvačka, známá pro svoje divadelní role na Broadwayi. Take your favorite fandoms with you and never miss a beat. Cristin Milioti, född 16 augusti 1985 i Cherry Hill i New Jersey, är en amerikansk skådespelare. Cristin Milioti (born August 16, 1985) is an American actress and singer. Në shkollën e mesme, ajo gjeti dashurinë e saj për të vepruar në Long Lake Camp for the Arts në Long Lake, New York. [9] Në 2012, ajo mori një nominim për Tony Award për kategorinë Aktorja më e Mirë në një Muzikal për punën e saj në Once, një shfaqje në të cilën ajo kishte interpretuar nga 2011 në 2013. The stage production of Once won her a Grammy Award in 2013. [12] Milioti portretizoi gruan e parë të Jordan Belfort (të luajtur nga Leonardo DiCaprio), Teresa Petrillo, në filmin Martin Scorsese të vitit 2013, The Wolf of Wall Street. Cristin Milioti (lindur më 16 gusht 1985) është një aktore dhe këngëtare amerikane. Cristin Milioti was born and raised in Cherry Hill, New Jersey. [1] Ajo është me origjinë italiane, dhe e quan familjen e saj "Olive Garden Italian". Cristin Milioti (born August 16, 1985) is a Tony Award-nominated American actress who is best known for her work in Broadway theatre. Ajo gjithashtu lexoi me zë të lartë një histori të shkurtër për episodin "Aventurë" 2011 This American Life. She attended Cherry Hill High School East, graduating in 2003. Milioti njihet gjithashtu për performancat e saj skenike. Kaufman, Joanne (May 3, 2012). Share, rate and discuss pictures of Cristin Milioti's feet on wikiFeet - the most comprehensive celebrity feet database to ever have existed. This page was last changed on 12 September 2019, at 03:59. Cristin Milioti Bách khoa toàn thư mở Wikipedia Cristin Milioti (sinh ngày 16 tháng 8 năm 1985) là nữ diễn viên và ca sĩ người Mỹ, được biết đến với công việc tham gia đồng sản xuất trong các vở diễn trong nhà hát Broadway như That Face, Stunning và vở diễn đoạt giải Tony - Once. She has also played Teresa Petrillo Belfort in the 2013 movie The Wolf of Wall Street, and Betsy Solverson in the second season of Fargo (2015). Hon spelar mamman i sista säsongen av How I Met Your Mother. Në vitin 2007, ajo u shfaq në Broadway si Alice Ashbrook në adaptimin fitues të çmimeve të Helen Edmundson të romanit të Coram Boy të Jamila Gavin. Cristin performing "Slow It Down", her own original song. Rolet e para të aktrimit të Miliotit ishin pjesë e reklamave kombëtare të fushatës reklamuese, veçanërisht një për Ford Edge. Cristin Milioti (born August 16, 1985) is an American actress and singer. Cristin Milioti Go to IMDb page. V letech 2013 - 2014 ztvárnila roli matky v populárním seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Cristin Milioti (lindur më 16 gusht 1985) është një aktore dhe këngëtare amerikane. Ajo është e njohur më së shumti për rolin e Nënës në komedinë amerikane How I Met Your Mother nga 2013 në 2014, dhe për punën e saj në prodhime teatrore të tilla si That Face, Stunning dhe mjuziklin fitues të Tony Award Once, për të cilin ajo fitoi Çmimin Grammy dhe ishte nominuar për një Tony Award. Shoe Size: 7.5 US edit Birthplace: United States edit Birth Date: 1985-08-16 edit. Steve Kazee and Cristin Milioti - Falling Slowly. [3] Ajo mori kurse për aktrim në Universitetin e New York-ut, por u tërhoq gjatë vitit të saj të parë.[4][5]. Számos filmben és híres sorozatokban is szerepelt már. Feet rating stats (1619 total votes) 1275 beautiful. She has Italian, Belgian, Czech, and Irish ancestry, and calls her family "Olive Garden Italian". Cristin Milioti A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából Cristin Milioti (Cherry Hill, New Jersey, 1985. augusztus 16. Milioti u lind më 16 gusht 1985 në Cherry Hill, New Jersey. Në vitin 2013, Milioti ishte hedhur në CBS Sitcom How I Met Your Mother si titullarja Nëna, shfaqet për herë të parë në finalen e sezonit të tetë, titulluar "Diçka e re", dhe u promovua në një seri të rregullt për të treguar për sezonin e nëntë dhe përfundimtar. –) amerikai színésznő, aki a Broadway színpadán futott be. Slapsgiving 3: Slappointment in Slapmarra, https://how-i-met-your-mother.fandom.com/wiki/Cristin_Milioti?oldid=168829, Family Guy (Voice) (2015) as Karen/Andrea. "A Cultural Conversation With Cristin Milioti: There Once Was a Girl", "Cherry Hill native Cristin Milioti, a wannabe singer-songwriter, is the singing, songwriting heroine of 'Once'", "The Mother On "How I Met Your Mother(HIMYM)" Explains Everything You Need To Know About Her", "Ford Edge – Same City Better View (Milioti is in the back seat, gazing out the vehicle's sunroof)", "Tony Awards Nominations: Actress (Musical)", "Tony Award Nominee Cristin Milioti Weds DiCaprio In Scorsese's Wolf Of Wall Street", "Cristin Milioti Tapped As Co-Lead For NBC Comedy Pilot 'A To Z, "Once Begins Broadway Run; Steve Kazee and Cristin Milioti Play Musicians Who Are "Falling Slowly, "Once, Clybourne Park, Porgy and Bess, Audra McDonald, Salesman Win 2012 Tony Awards", "MTV Movie & TV Awards: 'Black Panther,' 'Stranger Things' Top Nominations", https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Cristin_Milioti&oldid=2155781, Creative Commons Attribution/Share-Alike License, Episode: "USS Callister", Best Supporting Actress in a Movie/Miniseries.

Cyberpunk 2077 Steam Release Date, What Is Pascal Dupuis Doing Now, Wake Up Time, England 2002 World Cup Squad, Is Sergio Aguero Married, Is Johari The Giraffe Pregnant, Dan Evans Aleah Williams, Cathy Payne Jockey,